Home » مقالات
مقالات 2020-02-15T06:23:06+00:00

شهر هوشمند و اینترنت اشیا

مارس 15th, 2020|0 Comments

اتصال بی‌سیم امن و فناوری IoT در حال تبدیل کردن عناصر سنتی زندگی شهری - مانند چراغ‌های خیابانی - به نسل بعدی پلتفرم‌های هوشمند روشنایی با قابلیت‌های گسترش یافته می‌باشد.

شهر هوشمند

مارس 3rd, 2020|0 Comments

در دنیای امروز کلان شهر‌ها، قطب‌های اقتصادی مهم دنیا هستند و وجه تمایز آن‌ها در مقایسه با دیگر شهر‌ها این است که شهر هوشمند بر اساس سیستم‌های هوشمندانه و خلاقانه مدیریت می شود.

اینترنت اشیا و بلاکچین-2

فوریه 5th, 2020|0 Comments

فناوری بلاکچین، حلقه گمشده در حل مسائل امنیتی و حریم خصوصی اینترنت اشیا است. این فناوری شاید همان روزنه امید مورد نیاز صنعت اینترنت اشیا باشد که می‌تواند در ردیابی میلیاردها دستگاه متصل، پردازش تراکنش ها و هماهنگی بین تجهیزات، مورد استفاده قرار بگیرد.

اینترنت اشیا و بلاک چین-1

ژانویه 28th, 2020|0 Comments

درست است که فناوری های امنیتی موجود نقش مهمی در کاهش ‍‍خطرات اینترنت اشیا بازی می‌کنند اما این راه کارها کافی نیستند. هدف از امنیت در IoT این است که داده ها را در فرمت صحیح، در زمان مناسب و به طور صحیح و امن منتقل کنیم.

برترین ابرکامپیوتر های جهان

ژانویه 14th, 2020|0 Comments

در معنای لغوی یک ابرکامیپوتر را کامپیوتری بسیار قوی معنی می‌کنند. این قدرت البته در ابرکامپیوترها به نسبت تعداد عملیاتی که در هر ثانیه می‌توانند انجام دهند محاسبه می‌کنند.

هوش مصنوعی و اینترنت اشیا (AIOT)

ژانویه 11th, 2020|1 Comment

هوش و اتوماسیون دو عنصر مهم در فناوری اطلاعات هستند، اما سؤال اینجاست که این دو چگونه می‌توانند با جنبش مهم دیگری که با رشد باور نکردنی درحال پیشرفت است متصل شوند؟ اینترنت اشیا همان جنبش مذکور در فناوری اطلاعات است که باید پذیرای ترکیب‌های متفاوت از فناوری‌های نوین باشد.

هوش مصنوعی چیست؟

ژانویه 4th, 2020|1 Comment

نقش هوش مصنوعی هر روز در زندگی ما بیشتر می‌شود. آخرین ترند در این زمینه تراشه‌های هوش مصنوعی و کاربردهای مختلف آن‌ها در گوشی‌های هوشمند است.

اینترنت اشیاء و اتوماسیون چگونه کارهای صنعتی را دگرگون خواهند کرد؟

دسامبر 23rd, 2019|0 Comments

پیشرفت اینترنت اشیا و اتوماسیون صنعتی(IoT) یکی از بزرگترین رخدادها در انقلاب صنعتی امروزی محسوب می شود. برای بیشتر سازمان هایی که می خواهند به بازدهی، مدیریت پروسه ها و سود بهتری برسند، تحولات دیجیتال یک امر اجتناب ناپذیر است.

اینترنت اشیا(IOT)درزندگی

دسامبر 3rd, 2019|3 Comments

در کل، IoT سطح آگاهی ما از دنیای اطراف را بالا می برد و پلتفرمی است که به تغییر شرایط در محیط واکنش نشان داده و می گوید که حواسش روی ما جمع است. مانند ظهور خودِ اینترنت، اینترنت اشیاء کاربردهای زیادی دارد که آنها را می توان از کوچک تا درشت و از بی اهمیت تا بسیار مهم طبقه بندی کرد. در اینجا، به کاربردهای بزرگ و مهم آن می پردازیم.

تفاوت تگ های Active و تگ های Passive

اکتبر 30th, 2019|0 Comments

سه بخش مهم در سیستم های RFID وجود دارد. یکی خود تگ ها ، یکی آنتن تگ ها و دیگری خواننده های تگ ها. برخلاف تگ های Active ، تگ های passive دارای دو بخش آنتن و میکروتیک یا IC است.

اینترنت اشیاء (IoT)

اکتبر 13th, 2019|4 Comments

آزمایشات اولیه و راه اندازی شبکه های اینترنت از طریق اتصال به تجهیزات صنعتی آغاز شد. امروز، دیدگاه IoT گسترش یافته است و همه چیز حتی تجهیزات صنعتی از طریق سنسورها و اینترنت اشیاء به یکدیگر متصل کند. این پیشرفت می تواند شامل موجودات زنده مانند گیاهان، حیوانات مزرعه و مردم هم باشد. محاسبات پوشیدنی و دستگاه های بهداشت دیجیتال، مانند Nike + Fuel band و Fitbit، نمونه هایی از چگونگی اتصال مردم در چشم انداز اینترنت اشیا هستند.