Home » یک روز در زندگی با اینترنت اشیا (IoT)

یک روز در زندگی با اینترنت اشیا (IoT)

گروهی از محققان بر روی 2500 نفر از مصرف کنندگان از کشورهای چین، برزیل، فرانسه، آلمان، ژاپن، آمریکا و انگلیس تحقیقی را مبنی بر اینکه چه اتفاقی در دنیای اینترنت اشیا خواهد افتاد انجام دادند.

از آن ها پرسیده شد که : تصور کنید موارد استفاده ی تکنولوژی اینترنت اشیا در سال 2030 چه خواهد بود؟ همچنین در زمینه حریم خصوصی و امنیت در آن زمان چه فکر می کنند؟

 

جواب های آن ها باعث شد بتوانیم تصویری از اینکه یک شخص عادی چه انتظاری از پیشرفت تکنولوژی در زمینه ی اینترنت اشیا و تاثیر آن بر روی زندگی روزانه دارد، بدست آوریم.

بر این اساس برنامه ای روزانه با تصور جواب های مصرف کنندگان در 2030 را شرح می دهیم.

 

7صبح: صبح بخیر!

39% از پاسخ دهندگان انتظار داشتند در هنگام بیداری اخبار را به صورت تصویری بزرگ روی دیوار و با تیترهای مورد علاقه شان ببینند.

8:30 صبح: رفتن به سر کار

از طریق دستگاه هاو نرم افزار های IoT  مطمئنا می توان خیلی کارآمدتر کار کرد. تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان تصور کردند که کامپیوتری هست که قبل از رسیدن آن ها به دفتر شروع به کار می کند، 40% انتظار داشتند یک دستیار صوتی بتواند ایمیل ها را بررسی و به ترتیب الویت نشان داده و مهم ترین کارهای روز را به آن ها گوشزد کند.40% نیز انتظار داشتند که جای پارک در حین اینکه آن ها در مسیر هستند برایشان رزرو شود.

8:45: خانه تنها !

63% تصور کردند که دماسنج هوشمندشان به صورت اتوماتیک دمای هیتر مرکزی را پایین می آورد تا در مصرف انرژی در زمانی که آن ها نیستند صرفه جویی شود.

1:00 بعد از ظهر: خرید درمانی

45% از پاسخ دهندگان معتقد بودند گشت و گذار خرید در وقت استراحت تغییراتی شگرف خواهد کرد. آن ها انتظار داشتند زمانی که فروشگاه را ترک می کنند تمام پرداخت های آنان به صورت امن انجام شود.

5:30 بعد از ظهر: باشگاه ورزشی

دوستداران ورزش نیز از پیشرفت تکنولوژی اینترنت اشیا بی نصیب نخواهند ماند. 48% از پاسخ دهندگان معتقد بودند توسط هوش مصنوعی سلامتی آن ها بررسی شده و برنامه ی غذایی و برنامه ی ورزشی مناسب بر اساس برنامه ی زندگی آن ها به آن ها داده خواهد شد.

7:30: پس شام چی؟

دیگر احتیاجی نیست که یخچال را بگردید تا چیزی برای پختن پیدا کنید! 48% از پاسخ دهندگان انتطار یخچالی هوشمند را داشتند که محتوای داخل خودش را بررسی و یک منوی غذا پیشنهاد بدهد.

 

جدا از این تصورات از آینده، پاسخ دهندگان خیلی نگاه و افکار روشنی به این موضوع داشتند آن ها به طور کلی معتقد بودند که هوش مصنوعی، احراز هویت خاموش و اینترنت اشیا تا 2030 به شدت روی زندگی آن ها تاثیر خواهد داشت و با راه اندازی 5 گیگ پتانسیل قابل استفاده با ایجاد ارتباطات بیش از یکبار در IoT حتما این تکنولوژی بیش از پیش بر زندگی ما تاثیر خواهد گذاشت.

By | 2019-07-02T07:47:42+00:00 جولای 2nd, 2019|Technology|0 نظر

ارسال نظر