پرینتر کارت pvc | انواع چاپ در کارت های pvc

folder_openپرینتر
commentبدون دیدگاه
انتخاب و خرید بهترین پرینتر با توجه به نیازهای کاری و سلیقه های فردی انجام می شود و بی شک کسی در این راه موفق خواهد شد که با آگاهی کامل از این دستگاه ها اقدام نماید. متخصصان حوزه آی تی به تمام متقاضیان  توصیه می کنند قبل از اقدام به خرید ، ابتدا تمام خصوصیاتی را که از یک پرینتر در ذهن دارند بر روی یک کاغذ یادداشت و سپس به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنند. این مجموعه تجاری با تشخیص نیازهای چاپی بازار، به صورت کاملاً تخصصی در حوزه تأمین این محصول فعالیت دارد.

چاپ کارت های pvc:

پرینتر های چاپ کارت pvc قابلیت چاپ بر روی انواع کارت های پی وی سی و کارت هوشمند با ضخامت های مختلف را دارند. چاپگر کارت به روش حرارتی بر روی انواع کارت با جنس PVC از جمله mifare، مغناطیسی ، اسمارت و… چاپ می نماید. مواد مصرفی چاپگر کارت با تکنولوژی چاپ مستقیم (direct transfer) ریبون می باشد و در چاپگر ها با چاپ غیر مستقیم (Re-transfer) ریبون و فیلم می باشد. چاپگر کارت pvc جهت صدور کارت پرسنلی ، چاپ کارت دانشجویی ، چاپ کارت وفاداری مشتریان ، کارت باشگاه ، کارت تخفیف ، شخصی سازی کارت بانکی ، چاپ بر روی کارت های هوشمند ، چاپ روی کارت های بدون تماس، کارت گارانتی ، کارت اعتباری ، کارت شهربازی و کارتهای هوشمند مناسب می باشدو

روش‌های مناسب چاپ کارت PVC

چاپ روی کارت PVC به سه روش صورت می‌گیرد:

۱- چاپ افست

۲- چاپ دیجیتال

۳- چاپ ترکیبی

هر یک از این روش‌های چاپ کارت پی‌وی‌سی ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند که در ادامه به شرح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

چاپ افست چیست؟

چاپ افست یکی از مرسوم ترین شیوه های چاپ موجود درکشور است، این چاپ برای تیراژهای بالا و هرچیزی که بخواهد روی کاغذ چاپ شود اعم از چاپ کتاب،چاپ بروشور و کاتالوگ کاربرد دارد.

مدل مرسوم چاپ رنک افست به CMYK مشهور می باشد، این حروف اختصار نام چهار رنگ اصلی به زبان آلمانی است، چاپ هر رنگ توسط یک ستون که به ستون رنگ معروف است انجام می گیرد و ترکیب رنگ های اصلی برای ساخت سایر رنگ ها برروی کاغذ انجام می پذیرد.

در این مدل کلیه رنگها از ترکیب چهار رنگ فیروزه ای یا سایان (Cyan) ارغوانی یا مجنتا (Magenta) رنگ زرد یا یلو (Yellow) و رنگ سیاه یا کلید (Black Or Key) که به اختصار به آنها CMYK گفته می شود بوجود می آید.

روش کار این دستگاه به این صورت است که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان برمی گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کنند.

در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد.

زینک را به دور نخستین استوانه می‌پیچند؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمی گردد. کاغذ سفید که به طور متوالی به دور استوانه سوم می‌پیچد مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم می‌گیرد.

چاپ دیجیتال چیست؟

منظور از چاپ دیجیتال در بازار، چاپ به وسیله دستگاه های تونری و لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ میباشد. در واقع چاپ دیجیتال به چاپ در تیراژهای پایین گفته می شود.

در چاپ دیجیتال هزینه هر برگ چاپ هزینه ثابتی است و به تعداد نسخه های چاپی ارتباطی ندارد. در چاپ دیجیتال به دلیل عدم استفاده از زینک قادر خواهید بود در چاپ درو فایلهای متفاوتی را چاپ کنید. در چاپ دیجیتال با حذف مراحل پیش از چاپ یا همان لیتوگرافی، زمان چاپ بسیار کوتاهتر خواهد شد.

چاپ ترکیبی چیست؟

برای چاپ کارت ترکیبی از پلاستیکی به نام پی وی سی استفاده می شود. این نوع کارتها از آنجایی که چند منظوره هستند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و می بایست از مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردار باشند. چاپ کارت ترکیبی پی وی سی از طریق پرینترهای مخصوصی صورت می گیرد که قابلیت چاپ کارت با خاصیت مغناطیسی را داشته باشد.

از دلایل استفاده چاپ ترکیبی PVC از آنجایی که جهت چاپ ترکیبی (هیبریدی) از تجمیع دو کارت متفاوت در یک کارت استفاده می شود، هزینه های چاپ بسیار کاهش می یابد.

انواع چاپگرهای کارت PVC :

چاپگر های کارت PVC داری دو نوع می باشند که شامل :

1- چاپگر چاپ غیر مستقیم :

 

در چاپگر ها هد دستگاه با کارت تماس مستقیم ندارد و تصویر روی فیلم ابتدا چاپ می گردد و سپس روی کارت منتقل می شود مانند :

پرینتر XID 8600

کارت پرینتر XID 8600 یک پرینتر کاملا مناسب برای پروژه های کارت های شناسایی است. این دستگاه قادر به تولید 120 کارت در ساعت می باشد. این محصول هم با قابلیت چاپ یک رو هم چاپ دو رو عرضه می شود. وضوح تصویر 600 dpi.

دارای استانداردهای امنیتی مختلف مانند امنیت الکترونیکی ، رمزگذاری داده های IPSEC و همچنین میکروپرینت میباشد.

میکروپرینت یک تکنیک ضد تقلب است که مناسب پروژه های کارت شناسایی و کارت هایی با امنیت بالا تر می باشد.این دستگاه با کیفیت چاپ بالا می تواند نوشته هایی شفاف و قابل خواندن را با اندازه 1.3پوینت (~0.45mm) تولید کند. چاپ تصاویر و عناصر گرافیکی پیچیده در این میزان از وضوح تصویر براحتی امکان پذیر است.

فیدر 200 کارتی روی دستگاه موجود است.

ماژول های انتخابی نیز یکی صاف کننده کارت و دیگری کد گذار های نوار مغناطیسی، کارت های تماسی و غیر تماسی می باشند که به انتخاب شما روی دستگاه نصب خواهند شد.

 

پرینتر XID 8300

دستگاهی کم حجم و در عین حال قدرتمند. کارت پرینتر XID 8300 یک دستگاه چند منظوره است که با تکنولوژی retransfer و خروجی ساعتی 120 کارت، کار را بسیار آسان کرده است.

در این دستگاه با تکنولوژی چاپ غیر مستقیم لبه به لبه، امکان وضوح و امنیت بیش تر را فراهم می کند. رنگ های تند و شفاف که کل سطح کارت را پوشش می دهند و چاپ دلخواه امنیتی UV, این دستگاه را به پاسخی نهایی به تمام خواسته های چاپ تبدیل میکند.

 

پرینتر XID 8100

باتوجه به تکنولوژی چاپ غیر مستقیم می تواند هر طرحی را بدون لبه و بدون هیچ محدودیتی روی هر جنسی ازکارت چاپ کند… .به طور استاندار پرینتر XID 8100  به صورت چاپ یک رو تولید می شود اما در صورت نیاز می توان با ماژول مناسب آن را به دو رو تبدیل کرد. همچنین با ماژول های اضافی دیگر، امکانات دیگری مثل کدگذاری ، لمینیت، فیدر، صاف کننده کارت و….می تواند به آن اضافه بشود.

 

پرینتر امنیتی MC660

برای صدور کارت های در خواستی با چاپ استثنایی در بخش های دولتی ، شرکت ها و آموزش و پرورش مناسب است.

چاپگر متیکا  MC660 که در ماه ژوئن 2019 وارد بازار شد، با وجود کیفیت تصویر 600 dpi کارت ها را با کیفیتی استثنایی چاپ می کند . قابل استفاده با هر نوع مواد از جمله PET, PVC, PC, ABS ,. هر تصویری را هر قدر پیچیده باشد با وضوحی فوق العاده و رنگ هایی شفاف و خیره کننده چاپ می کند.

 

پرینتر - کارت

2- چاپگر مستقیم :

چاپگر های مستقیم هد دستگاه به صورت مستقیم با کارت در تماس می باشد و تصویر مستقیم روی کارت چاپ می شود  مانند:

پرینتر ESPRESSO

پرینتر ESPRESSO یک پرینتر مستقیم است.چاپگری قدرتمند ودر عین حال جمع و جور ، ظاهری شیک که به راحتی روی میز کار شما جای میگیرد اما با قابلیت هایی فراوان برای پروژه هایی متنوع. این دستگاه ترکیبی است از خرد طراحی ایتالیایی و اطمینان مهندسی آلمانی . این محصول کاربردی حرفه ای، انعطاف پذیر و متنوع با کیفیت عالی را به کاربران ارائه می دهد.

سرعت بالا و کیفیت عالی چاپ همراه با دوام عالی این دستگاه، اسپرسو را برای هر دفتر کار و هر تولیدی کارت مناسب ساخته است.

 

پرینتر ESPRESSO II

پرینتر Espresso II یک چاپگر مستقیم است. ترکیبی که اطمینان به کالای آلمانی و طراحی ایتالیایی در آن ادغام شده. این مدل چاپگر رومیزی با تولیدی پر سرعت، گزینه های قابل افزودن و کارایی بدون وقفه، تمام نیاز های مجموعه شما را بر آورده خواهد کرد.

طراحی براق و کلاسیک اسپرسو 2 نشان می دهد که لازم نیست یک پرینتر لزوما سنگین و حجیم باشد. این دستگاه در ابعاد  395 x 200 x 253 mm با وزن 6.6 کیلوگرم می تواند در فضای یک دفتر کوچک قرار گرفته و تا حدود 850 کارت در ساعت با وضوح تصویر 300 dpi تولید کند.

اسپرسو چاپگر یک رو است که می توان در هر زمان بدون نصب اجزای سخت افزاری آن را به دورو ارتقا داد.

نهایتا شما می توانید جنس کارت مورد نظر خود را اعم از PVC, PET و یا ABS انتخاب کرده و تولید را انجام دهید.

 

دستگاه حکاکی لیزری LES 8000

دنیایی که روز به روز پیچیده تر می شود به درجات امنیتی رو به رشد کامل تری نیازمند است. متخصصان مدیریت هویت دولتی، برای حفظ اسناد ملی به شدت تحت فشار هستند. بنابر این چاپ امنیتی به یک ابزار کلیدی در پیشگیری از تقلب تبدیل شده است.

اینجا مرحله ایست که چاپگر لیزری LES 8000 متیکا وارد بازی میشود.این سیستم مستقل پیشرفته بی نظیر، قدرت یک چاپگر لیزری صنعتی را در خود دارد. با این وجود این دستگاه هنوز یک دستگاه فشرده (حدود 32 کیلو گرم) رومیزی برای تولیدات کارت، درون دفتر است و برای برنامه های کاربردی مثل گواهینامه رانندگی، کارت ملی، ویزا و کارت خودرو بسیار مناسب است. از ویژگی های LES 8000 می توان به دقت، سرعت، راندمان بالا، برای چاپی با امنیت بالا اشاره کرد.

 

سیستم پرینت و حکاکی لیزری LCP 8000

سیستم تکمیلی رنگی لیزری LCP 8000 به طور انحصاری برای بخش های دولتی و بخش های دولتی توسعه یافته پیشنهاد می شود که شخصی سازی رنگی با امنیت بالا و سیستم ضد جعل بی نظیر را ارائه می دهد.این طراحی ماژولار نه تنها سیستمی ترکیبی از چاپ با کیفیت بالا، حکاکی لیزری و لمینیت به شما می دهد بلکه قابل تنظیم برای نیازهای بعدی شما نیز خواهد بود.

LCP8000 یک راه حل قوی و قابل اعتماد برای برآورده ساختن نیازهای پیچیده امنیتی در پروژه های شرکت های بزرگ و دولتی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست