راهکار چاپ کارت شناسایی – سپهر انفورماتیک درخشان

folder_openکارت PVC
commentبدون دیدگاه
کارت شناسایی

تعداد راه حل‌های صدور کارت شناسایی ایمن موجود می‌تواند در نگاه اول بسیار زیاد به نظر برسد. با افزایش نگرانی‌های امنیتی، امروزه شرکت‌ها، امکانات مراقبت‌های بهداشتی، پردیس‌های آموزشی و سازمان‌های دولتی به دنبال راه‌حل‌های قابل اعتماد، مقیاس‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه برای تولید کارت‌های شناسایی ایمن در صورت نیاز هستند.

چنین کارت‌هایی به اشکال مختلف وجود دارند و می‌توانند اختصاصی یا چند منظوره باشند مثلا از یک کارت شناسایی ساده با عکس (ID) تا نشان‌هایی که امکان دسترسی فیزیکی به کارت‌خوان‌های دیواری یا حتی کارت‌های هوشمند چند منظوره‌ای که فناوری‌های پیچیده‌تری مانند دسترسی به شبکه‌ها یا داده‌های محافظت شده از طریق لپ تاپ یا دستگاه‌های تلفن همراه؛ ردیابی زمان و حضور افراد؛ یا فروش غیرنقدی را در خود جای می‌دهند.

راهکار چاپ کارت شناسایی

طیف گسترده ای از راه حل‌های ممکن از سوی چندین ارائه دهنده وجود دارد، اما چگونه می‌توان راه حل مناسب را شناخت؟ ملاحظات زیر ممکن است به یافتن عوامل تعیین کننده برای فرآیند ارزیابی و انتخاب راه حل صدور ایمن کارت شناسایی مناسب برای نیازهای شما کمک کند.

امنیت باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد و هرگز نمی‌توان اهمیت آن را انکار کرد. مهم است که یک راه حل صدور ایمن را انتخاب کنید که بتواند طیف گسترده ای از اقدامات امنیتی اعتبارنامه را پشتیبانی کند تا اطمینان حاصل شود که از سرمایه شما محافظت می‌شود. بسیاری از راه‌حل‌های چاپ می‌توانند طیف وسیعی از عناصر امنیتی بصری و فنی را پشتیبانی کنند تا اطمینان حاصل شود که هویت یک سازمان همیشه ایمن و بدون دستکاری است.

در درجه دوم ماندگاری گواهینامه به کارایی هر سیستم چاپ کارت شناسایی ایمن مربوط می‌شود، و به این موضوع خلاصه می‌شود که گواهینامه‌های صادر شده تا چه اندازه الزامات استفاده را در مدت زمان طول عمر کارت برآورده می‌کنند.

حجم چاپ کارت به راحتی قابل تعریف نیست

چند کارت و در چه بازه‌های زمانی چاپ می شود؟ آیا کارت‌های جدید به طور متناوب در طول سال چاپ می‌شوند یا دسته‌های بزرگی از کارت‌ها در یک زمان و چندین بار در سال چاپ می‌شوند؟ برخی از مدل‌های چاپگر برای چاپ حجم‌های بزرگ‌تر در طول زمان، فقط به صورت متناوب، مجهز شده‌اند، در حالی که برخی دیگر برای تولید حجم قابل‌توجهی در تعداد واحدهای بزرگ ساخته شده‌اند.

فاکتورهای حیاتی در زمینه عملکرد این است که آیا باید مراحل پردازش چندگانه به طور همزمان برای کارت‌های شناسایی مانند کدگذاری و لمینیت اعمال شود و کارت‌های تمام شده با چه نرخی باید توزیع شوند. بسیاری از سیستم‌های چاپ و رمزگذاری کارت امروزی قادر به انجام چندین عملیات به طور همزمان هستند و بازده کارت بالایی را به همراه دارند. هر ایستگاه جداگانه می‌تواند به طور مستقل و همزمان با دیگر واحدهای چاپگر/رمزگذار(encoder) کار کند تا شخصی‌سازی بصری را به‌طور یکپارچه چاپ کند، داده‌ها را از طریق یک یا چند فناوری – نوار مغناطیسی، کارت هوشمند، یا مجاورت(proximity) – رمزگذاری کند و در نهایت لایه‌هایی از لایه‌بندی ایمن و محافظ را اعمال کند.

تفکر کل نگر کلمه ای است که هنگام فکر کردن به یک راه حل ایده آل برای چاپ کارت شناسایی امن با قابلیت همکاری انعطاف پذیر به ذهنمان می‌رسد.

از چه راه‌های دیگری می توان از کارت شناسایی در سازمان یا شرکت استفاده کرد؟ چه سیستم یا عملکردهای دیگری مورد نیاز است؟ چه این شرکت به دنبال انتقال نشان‌های شناسایی ساده به کارت‌های فناوری چند منظوره باشد یا برای افزایش امنیت با اتصال به یک سیستم کنترل دسترسی فیزیکی (PACS) باشد، به شدت توصیه می‌شود که ارائه‌دهندگانی را در نظر بگیرید که طیف کاملی از راه‌حل‌های هویتی امن را ارائه می‌دهند.

آیا نیاز به چاپ از راه دور یا بی سیم وجود دارد؟ آیا راه حل هایی مورد نیاز است که امکان چاپ تلفن همراه، در محل و رمزگذاری شناسه های امن را فراهم کند؟ راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانند گزینه‌های اتصال متعددی را پشتیبانی کنند که شامل USB برای اتصال رایانه‌ای تکی، اترنت برای چاپ شبکه و Wi-Fi برای چاپ راحت کارت‌های بی‌سیم(wireless) است.

راهکارهای چاپ کارت شناسایی امروزه در عین حال کاملاً پیچیده ولی راحت هستند و به همین دلیل، برای انجام بهینه آن به تعمیر و نگهداری معمول نیاز دارند، به‌ویژه زمانی که احتمالاً هزاران کارت شناسایی در روز صادر می‌شود. چاپگرهای پیشرفته طوری مهندسی شده اند که زمان و تلاش اپراتور مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری را به حداقل می‌رساند، بنابراین زمان کار و توان سیستم را به حداکثر می‌رسانند. از آنجایی که الزامات در طول زمان تغییر می‌کنند، سازمان‌ها باید به راه‌کارهای کاملاً ماژولار و قابل ارتقا فکر کنند که می‌توانند از شخصی‌سازی کارت جدید و نیازهای امنیتی پشتیبانی کنند.

با افزایش اندازه کسب و کار، چنین تفکر آینده نگری بسیار مهم می‌شود. راهکارها باید ماژولار با قابلیت افزودن ویژگی هایی باشند که امکان ارتقا یا تغییر فناوری یا گسترش برنامه را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، چاپگرهایی با رمزگذارهای داخلی که می‌توانند مجوزهای دسترسی یا داده‌ها را در زمان چاپ کارت اختصاص دهند؛ در حالی که قبلاً چندین فرآیند را در یک مرحله شخصی‌سازی کارت واحد و درون خطی تشکیل می‌دادند.

کارت شناسایی

آیا نیاز دارید که اطلاعات در یک طرف یا دو طرف کارت شناسایی شده باشند؟

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می‌توانید تمام موارد مورد نیاز خود را در یک طرف کارت شناسایی قرار دهید. اگر پاسخ مثبت است، به سراغ چاپگر کارت شناسایی یک طرفه بروید. بادوام و ارزان، برای چاپ شناسه‌های بصری با عکس، آرم، نام شرکت و اطلاعات دارنده کارت عالی هستند.

اگر نیاز به چاپ اطلاعات اضافی روی کارت‌های خود دارید، یک چاپگر کارت شناسایی دو طرفه را در نظر بگیرید. این دستگاه ها که به عنوان چاپگر کارت دورو نیز شناخته می‌شوند، به شما این امکان را می‌دهند که در هر دو طرف، اطلاعات کارت شناسایی خود را یکباره چاپ کنید.

برای مثال، شناسه‌های دانش‌آموزی ممکن است اطلاعات شناسایی دانش‌آموز را در جلوی کارت و تقویم سال تحصیلی یا برنامه زمانی دانش‌آموز در پشت آن چاپ شده باشد.

کارت عضویت در مراکز ورزشی اغلب حاوی اطلاعاتی در دو طرف کارت شناسایی است. این کارت ها اغلب حاوی اطلاعات تماس و ساعات کاری در پشت کارت برای اهداف بازاریابی و راحتی مشتری‌ها هستند.

آیا چاپ کارت شناسایی شما باید ماندگاری بیشتری داشته باشد؟

اگر می‌خواهید یک لایه امنیتی اضافی به کارت‌های خود اضافه کنید، باید به دنبال یک سازنده نشان لمینیت باشید که یک لایه محافظ شفاف یا سفارشی را روی سطح کارت قرار می‌دهد. این لایه از متن چاپ شده و گرافیک روی کارت محافظت می‌کند و طول عمر آن را افزایش می‌دهد. هر موقعیتی که در آن کارت شناسایی به طور مکرر استفاده می‌شود، احتمالاً جایی است که می خواهید از لمینیت استفاده کنید. لمینت یک راه حل ایده آل برای کارت شناسایی پزشکان و جراحان در بیمارستان خواهد بود، زیرا آنها اغلب برای دسترسی به مناطق ممنوعه مانند اتاق عمل نیاز به کشیدن نشان خود دارند.

چاپگر کارت شناسایی لمینیت به کاهش خطر دستکاری و جعل کمک می‌کند، به خصوص هنگام انتخاب هولوگرام‌های سفارشی.

همانطور که برخی از چاپگرهای کارت پلاستیکی قادر به چاپ در یک یا هر دو طرف کارت هستند، برخی از چاپگرهای کارت شناسایی لمینیت نیز قادر به لمینیت یک یا هر دو طرف کارت هستند. پس چاپگری با لمینیت یک طرفه یا لمینیت دو طرفه بر اساس سطح امنیتی مورد نیاز خود انتخاب کنید.

اگر نیاز به ذخیره اطلاعات در کارت‌های خود دارید

یکی از رایج ترین دلایل رمزگذاری اطلاعات روی کارت، کنترل دسترسی است. خواه یک بارکد ساده باشد که به شما اجازه ورود به اتاق ورزش هتل یا سالن VIP را می‌دهد، یا یک کارت هوشمند که به کارمندان بانک اجازه ورود به صندوق را می‌دهد، رمزگذاری اعداد منحصر به فرد روی نشان‌ها به شما این امکان را می‌دهد که کنترل کنید چه کسی وارد یک منطقه امن می‌شود. علاوه بر کنترل دسترسی، رمزگذاری اغلب در کارت‌های وفاداری استفاده می‌شود. گره زدن نام یک فرد به یک شماره منحصر به فرد امکان ردیابی قابل اعتماد در پایگاه داده شما را هر بار که از فروشگاه شما بازدید می‌کند یا خرید می‌کند، می‌دهد.

یک سازنده کارت شناسایی با یک رمزگذار قادر است اطلاعات را همزمان روی کارت ذخیره کند. رمزگذاری فرآیند ذخیره سازی اطلاعات روی کارت است. چهار راه اصلی برای رمزگذاری اطلاعات روی کارت وجود دارد: بارکد چاپی، نوار مغناطیسی، RFID و کارت هوشمند تماسی(contact smart card).

افزودن بارکد به کارت‌های خود آسان است و نیازی به ماژول‌های اضافی در چاپگر کارت شناسایی شما ندارد. بارکدها مانند هر متن یا گرافیک دیگر روی کارت چاپ می‌شوند و بارکدها را تبدیل به مقرون به صرفه‌ترین گزینه رمزگذاری می‌کند.

نوار مغناطیسی

نوار مغناطیسی یک نوار سیاه رنگ از مواد مغناطیسی است که روی برخی کارت‌ها وجود دارد و می‌تواند با حرکت دادن نوار از طریق یک خواننده، مقادیر کمی از اطلاعات را ذخیره، خوانده و تغییر دهد. با یک چاپگر کارت شناسایی با رمزگذار مغناطیسی، داده‌ها را به کارت‌های خود اضافه کنید و نشان‌های دسترسی را صادر کنید.

یک سازنده کارت شناسایی با یک رمزگذار RFID می‌تواند کارت‌های مجاورتی بدون تماس بسازد که با نگه داشتن کارت در نزدیکی خواننده قابل خواندن است. به خاطر داشته باشید که کارت‌های مجاورتی(proximity) فقط خواندنی هستند. داده‌ها (معمولاً یک عدد طولانی و منحصر به فرد) را می‌توان از کارت بازیابی کرد، اما تغییر نداد.

یک چاپگر کارت شناسایی با یک رمزگذار کارت هوشمند تماسی، کارت‌هایی تولید می‌کند که با قرار دادن یک تراشه در یک خواننده خوانده می‌شوند. از این نوع چاپگرها بیشتر برای کاربردهای بانکی استفاده می‌شود.

کارت شناسایی

آیا چاپگرهای کارت شناسایی برای صنایع خاص متفاوت هستند؟

در اینجا چند پیشنهاد برای چاپگرهای کارت شناسایی وجود دارد که در صنایع خاص به خوبی کار می‌کنند. در ادامه به چند راهکار چاپ کارت برای صنایع مختلف اشاره می کنیم

چاپ کارت شناسایی برای شرکت‌ها

برای مشاغل کوچک، چاپگر کارت شناسایی مستقیم یک طرفه گزینه خوبی برای چاپ آسان و مقرون به صرفه شناسه‌های تصویری است. برای شرکت‌های بزرگ‌تر، کارت‌های شناسایی کارکنان ممکن است با سیستم‌های کنترل دسترسی یکپارچه شوند که معمولاً به نوعی ویژگی رمزگذاری نیاز دارد. آن‌ها همچنین ممکن است به سطح بالاتری از کیفیت چاپ نیاز داشته باشند، که چاپگر با فناوری انتقال مجدد را به گزینه بسیار خوبی تبدیل می‌کند.

چاپ کارت شناسایی برای مؤسسات آموزشی

نشانی که ترکیبی از یک کارت هوشمند تماسی یا بدون تماس با نام و عکس چاپ شده در جلوی آن است، برای دانشجویان عالی است. آن‌ها می‌توانند از شناسنامه دانشگاه خود برای دسترسی به آزمایشگاه‌های رایانه و پرداخت هزینه غذا با بستن کارت شناسایی به برنامه غذایی خود استفاده کنند. این نوع برنامه‌ها به چاپگر کارت شناسایی با رمزگذاری کارت هوشمند نیاز دارند.

چاپ کارت شناسایی برای صنعت بهداشت و درمان

صنعت مراقبت‌های بهداشتی به شناسه‌های ایمن متکی است تا ایمنی همه را تضمین کند. چاپگرهای کارت شناسایی دو طرفه به طور گسترده ای برای صدور نشان‌های شناسایی که نام، بخش، عنوان و تصویر شخص را نشان می‌دهد استفاده می‌شود. همچنین، چاپگر کارت با ماژول لمینیت نیز یک انتخاب عالی است.

سازندگان کارت شناسایی دولتی

شناسه‌های دولتی اغلب به سطح بسیار بالایی از امنیت نیاز دارند که یک سازنده کارت شناسایی ساده نمی‌تواند ارائه دهد. حفاظت از اطلاعات گواهینامه‌های رانندگی، نشان‌های سازمان دولتی و کارت‌های شناسایی ملی برای حفظ استانداردهای امنیتی بالا و اطمینان از دسترسی افراد مناسب به مناطق و خدمات دولتی امن حیاتی است.

برای برآورده کردن این نیازها، کارت‌های شناسایی دولتی باید با روکش‌های هولوگرافیک (اغلب با هولوگرام‌های سفارشی برای امنیت بیشتر) و با داده‌های ایمن کدگذاری شوند. همچنین، چاپگر کارت شناسایی که انتخاب می‌کنید باید دارای محافظ‌های امنیتی بیشتری باشد که از استفاده بدون مجوز چاپگرها جلوگیری می‌کند، مانند محافظت از رمز عبور.

چاپ کارت شناسایی برای دسترسی به رویدادها

چاپگرهای کارت شناسایی برای رویدادهایی مانند کنسرت‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌ها معمولاً نیاز به ایجاد نشان‌هایی دارند که دسترسی به محل برگزاری را کنترل می‌کنند. این الزام را می‌توان با کارت‌های مجاورت(proximity) بدون تماس، انتخابی هوشمند برای رویدادهای بزرگ یا پرمخاطب برآورده کرد.

برای کنفرانس‌های صنعتی کوچک که حجم افراد در آن زیاد نیست، بارکدها و نوارهای مغناطیسی روی نشان ها به همراه نام و عکس فرد می‌توانند امنیت کنترل دسترسی را با هزینه‌ای مقرون به صرفه فراهم کنند.

ما در سپهر انفورماتیک درخشان نیز طیف گسترده ای از راهکارها و خدمات چاپ را برای کارت‌های شما ارائه می‌دهیم. همچنین اگر امکان تهیه‌ی کارت پرینتر را ندارید می‌توانید از بخش تماس با ما در ارتباط باشید و سفارش خود را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست