سومین نمایشگاه شهر هوشمند ۱۲ الی ۱۴ تیر ۱۴۰۱ تهران

folder_openایونت
commentبدون دیدگاه

 

امروزه با توسعه شهرنشینی ، جوامع با چالش های فراوانی برای ایجاد زیر ساخت ها و تامین نیازهای روز افزون ساکنین روبرو شده اند، و همچنین در قرن حاضر وارد عصر دانش و ارتباطات شده ایم و روز به روز فناوری ها و تسهیلاتی که ارتباطات و سایر امور را تسهیل می کنند وارد زندگی مردم می شوند؛ پس می توان از این فناوری ها در جهت کاهش یا حتی حذف مشکلات پیش روی جوامع مختلف استفاده نمود اینجاست که مفهوم شهرهای هوشمند شکل گرفته که تمام ابعاد زندگی شهری، حمل و نقل،ساخت و ساز،بهداشت و درمان ، انرژی ،ارتباطات و … را در بر می گیرد.
در همین راستا دبیرخانه نمایشگاه شهر هوشمند ایران با برگزاری دو دوره موفق نمایشگاه با حفظ پروتکل های بهداشتی طی سنوات گذشته سومین نمایشگاه شهر هوشمند Smart City Expo 2022 از تاریخ ۱۲ الی ۱۴ تیر ماه سال ۱۴۰۱ با حمایت وزارت کشور ( مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار)، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مجمع کلانشهرهای ایران ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی ، وزارتخانه ها، شهرداری ها، سازمان ها، اتحادیه ها، انجمن ها و نهادها در محل مصلای تهران با رویکردی نوین در ایجاد تعاملی سازنده و ایجاد همبستگی و هم افزایی ملی و بین المللی و در راستای تحقق “تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین ” برگزار می گردد.

بازار شهر هوشمند ایران که توسط دبیرخانه دائمی شهر هوشمند ایران برگزار می گردد این امکان را به تمامی فناوران و عرضه کنندگان خدمات هوشمندسازی شهری که محصولات خود را که طبیعتاً جذابیت فراوانی جهت فروش محصولات به شهرداران و مدیران شهری کشور خواهد داشت که به طبع فرصت کسب و کار منحصربفردی هم ایجاد می نماید.

آنچه به غنا و استحکام این نمایشگاه افزوده است حضور کلیه شهرداران و مدیران شهری کل کشور است که فرصتی استثنائی جهت تبادل و انتقال تجربه، آشنایی با جدیدترین تکنولوژی های نوین شهری که با هدف ارتقاء سطح دانش مدیران شهری و بسط آگاهی های علمی و تخصصی است. این نمایشگاه بهترین فرصت جهت سرمایه گذاری شرکت های فناور حوزه شهری در توسعه عمران و خدمات شهری است.
شرکت هایی که درنمایشگاه شهر هوشمند ارائه محصول و خدمات می نمایند تنها با مشارکت و تساعی یکدیگر و همگام شدن با سایر شرکت کنندگان این اکوسیستم عظیم کشور میتوانند قابلیت توانمندی های هوشمند سازی مورد نیاز کشور را تولید و عرضه کنند که می توان با این روند خالق فرصت های رشد اقتصادی چند جانبه فناوران شهری در تمامی صنایع باشیم.

 

نمایشگاه شهر هوشمند

 

حضور سپهر انفورماتیک درخشان در سومین نمایشگاه شهر هوشمند

شرکت سپهر انفورماتیک درخشان با رونمایی و نمایش محصولات اینترنت اشیاء در زمینه راهکاره‌های پایش محیطی و پلتفرم‌های اختصاصی IOT خود در این نمایشگاه حضور به عمل آورد که توانست نظرات مثبتی را از بازدید کنندگان دریافت کند.

نمایشگاه شهر هوشمند

 

رویکردهای این نمایشگاه

رویکردهای اصلی این نمایشگاه شامل موارد زیر بود:

 1. برقراری تعاملات پویا
 2. به وجود آوردن اتحاد و هم افزایی ملی
 3. به وجود آوردن اتحاد و هم افزایی بین المللی

محورهای نمایشگاه شهر هوشمند

محورهای زیر مهم‌ترین موارد مطرح شده در نمایشگاه smart city بودند:

 • ساختمان هوشمند
 • دولت هوشند
 • انرژی هوشمند
 • حمل و نقل هوشمند
 • امنیت در شهرهای هوشمند
 • محیط زیست هوشمند
 • هوشمندسازی تجهیزات و زیرساخت‌های اطلاعاتی و مخابرات
 • سلامت، آموزش و پرورش و اقتصاد هوشمند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: smartcityxpo

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست