آینده کار تا سال 2050 چگونه خواهد بود؟

folder_openTechnology
commentبدون دیدگاه

یک نیروی کار انعطاف پذیر چگونه است؟

درمان هایی که توسط هوش مثنوعی (AI ) انجام می شود یه چگونه است؟

کارشناسان پیش بینی می کنند آینده کار تا سال 2050 چگونه است؟

 

این بخشی از سوالاتی است که ممکن است بیشتر افرادی که در سال 2020 زندگی می کنند از خود بپرسند. ما در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

 

دنیای کار در سال 2050:

مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی دنیای کار تا سال 2050 مکانی بسیار متفاوت با وضعیت امروز خواهد داشت. یکی از این تفاوت ها پیشرفت علم رباتیک است.

چشم انداز آینده برای کارگران از یک دیدگاه نیهیلیستی نسبت به ربات هایی که شغل ما را می گیرند (ما را به طور دائمی در خانه نشین خواهند کرد و کاملاً از طریق منابعی مانند آمازون زندگی خواهیم کرد)، به گونه ای است که تا ریشه کن کردن کارهای تکراری با استفاده از هوش مصنوعی پیش خواهد رفت.

این کار ظاهرا انسان را در فکر کردن، خلق کردن و عملی نمودن ایده های خود، آزاد خواهد گذاشت و به لطف بهبود وضعیت کار از راه دور و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین تحویل آمازون، دیگر حتی نیازی به ترک خانه خود ندارید.

 

اما به نظر کارشناسان واقعاً آینده کار و کار کردن انسان ها چگونه خواهد بود؟

 

کار

ربات ها نیز دارای حقوقی هستند

پیش بینی شده توسط: ایان پیرسون

ایان پیرسون بیش از 25 سال یک آینده پژوه تمام وقت بوده است و پیشرفت ها را در طیف وسیعی از فناوری، تجارت، جامعه، سیاست و محیط زیست ردیابی و پیش بینی می کند.

پیرسون می گوید:

یک روزی می اید که ما شاهد تظاهرات های رباتیک خواهیم بود. ما در مرکز شهر شاهد یک سری ربات خواهیم بود که شعار پلاکارد های آن ها به صورت باینری و به وسیله کد نوشته شده است

توسعه گسترده ربات ها و هوش مصنوعی، ایجاد یک چارچوب قانونی برای محافظت از آنها را برای تنظیم حقوق ربات های هوشمند، ضروری کرده است. متعاقباً، این کد به طور مداوم به روز می شود و بهبود می یابد، بنابراین ربات ها در جامعه ما دارای حقوق خواهند بود.

 

 

کار

دستیاران شخصی برای زندگی 

پیش بینی شده توسط: الکسی مالانوف ، متخصص بدافزار ، توسعه فناوری های ضد بدافزار کسپرسکی

دستیاران شخصی  (PA ها)  به سرعت در طول قرن 21 توسعه یافته اند. در شروع کار، آن ها فقط می توانستند به سوالات بدوی و از پیش تعریف شده پاسخ دهند. در سال 2019، دستیارهای صوتی مانند یک جعبه سنگ، گنگ و عملا بلا استفاده بودند.

 

اما تا سال 2025، آنها مهارت شناختن و رونویسی گفتار را (با علائم نگارشی) را فرا گرفته اند. آنها می توانند معنای یک متن را درک کنند و آنقدر واقعی آن را بخوانند که تقریباً قابل تشخیص و تمایز بین آنها و انسان، نخواهد بود.

این امر منجر به خودکار شدن نیمی از فعالیت های دفترها خواهد شد: دستیاران شخصی، برای نوشتن گزارش های پس از جلسه، خلاصه کردن اسناد طولانی و جمع بندی آگاهانه مطالب فقط نیاز به صرف چند دقیقه دارند. آنها همچنین می توانند کل روز شما را برنامه ریزی کنند، جلسات را تعیین کنند و حتی ناهار  مورد علاقه هر روزتان را سفارش دهند.

به لطف یادگیری ماشین، PA ها کاملاً با شخصیت صاحبانشان سازگار هستند و به طور فزاینده ای در هر جنبه از زندگی آنها نفوذ خواهند کرد.

اما آنطور که به نظر می رسد همه چیز یه راحتی ها هم نیست؛ رابطه انسان و PA باعث ایجاد بسیاری از مسائل روانشناختی و مشکلات ارتباطی بین افراد واقعی شده است. با این حال، یک روانشناس هوش مصنوعی ویژه آموزش دیده برای کمک به ما برای کنار آمدن با این وضعیت ساخته شده که  ولی مشکل اینجاست که این روانشناس هم خود یک دستیار صوتی دیگر است.

 

کار

قدرت در دستان شماست

پیش بینی شده توسط: مرسی شلی نام مستعار الکسی آندریف ، نویسنده و آینده شناس است که برای کسپرسکی کار می کند.  این پیش بینی از رمان سایبرپانک او “2048” منتشر شده در سال 2004 است.

در دهه های گذشته، کف دست و انگشتان برای شناسایی اسکن می شد. اکنون ، دستهایی که دارای سنسورهای کاشته شده هستند، خودشان اسکنر می شوند. این کاشت ها در مدل های مختلف با دو تفاوت عمده وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

اول، یک اسکنر ساده برای استفاده روزانه. این مدل  به خواندن برچسب ها و کدهای مختلف کالا و تبادل کارت های ویزیت دیجیتال از طریق آیین دست دادن کمک می کند (حتی برای شناسایی یک غریبه می توانید از تشخیص چهره استفاده کنید اما این کار ناشایست تلقی می شود. علاوه بر این، بسیاری از افراد برای جلوگیری از شناسایی از حفاظ های خاصی استفاده خواهند کرد مانند کلاه هایی با حفاظ های خاص  که محبوب خواهند بود).

دوم ، اسکنرهای پیشرفته برای تکنسین ها و سایر متخصصان. به عنوان مثال ، دست پزشک شامل سنسورهای مختلف پزشکی برای تشخیص است – حتی یک آندوسکوپ قابل حمل با قابلیت ارسال مستقیم فیلم به قشر بینایی پزشک نیز قابل تحقق خواهد بود.

 

 

کار

یک نیروی کار انعطاف پذیر

پیش بینی شده توسط: جیکوب مورگان پرفروش ترین نویسنده ، سخنران ، آینده پژوه و بنیانگذار WorkUniversity.com

در سال 2050 ، فناوری با استفاده از هوش مصنوعی و دستیاران هوشمند به صورت اولین و پیش پا افتاده ترین امکانات در محیط های کاری چیره خواهد بود، در حالی که استفاده از واقعیت افزوده و مجازی همچنان در حال افزایش است.  در واقع همه چیز “هوشمند” و متصل و مبتنی بر داده خواهد بود.

اکثریت قریب به اتفاق ما به همان روشی که امروز کار می کنیم به کارهای خود ادامه خواهیم داد، اما مشاغل ارائه شده ، مشاغلی هستند که هنوز اختراع نشده اند. هوش هیجانی و مهارت های “انسانی” مانند یادگیریِ همیشگی برای رهبری کردن  و همچنین تسلط به آخرین فن آوری ها، بسیار مهم تر خواهد بود.

با مجازی شدن برخی از کارمندان ، کارها  به طور فزاینده ای روان خواهند شد، برخی به صورت تمام وقت، همه ما ساعاتی غیرمستقیم کار خواهیم کرد. مانند هر نوع تغییری، موافقان و مخالفانی نیز وجود خواهد داشت.

و ساعت کاری چطورخواهند بود؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم: این بستگی دارد که آیا شما یک دانشمند هستید یا در صنایعی مانند خرده فروشی کار می کنید. البته که ترتیبات کارِ انعطاف پذیر از قبل در سازمان های سراسر جهان در حال اجرا است و تا آن زمان به طور کامل تعریف شده و پذیرفته خواهد بود.

جیکوب مورگان در ادامه می گویید:

من فکر می کنم جوانب مثبت بیشتر از موارد منفی است. تا وقتی که  مدیریت انعطاف پذیری وجود داشته باشد، تنظیمات کاری انعطاف پذیر می تواند یک مزیت بزرگ برای سازمان و افراد آن باشد.

مزایای این مدل از فضای کاری دامنه ای وسیع از بهبود رضایتمندی کارکنان، بهره وری و اشتغال است که موجبا توانایی جذب و حفظ استعدادهای برتر را در برخواهد گرفت. معایب احتمالی این است که اطمینان حاصل کنیم که کارمندان می توانند درحالی که به صورت مجازی عضوی از یک تیم کاری هستند اما به صورت فیزیکی در انزوا کار می کنند، با کیفیت کاری بالا کار کنند و نتیجه تیمی خوبی ارائه دهند و همچنین  اطمینان از برقراری ارتباط و همکاری موثر، بوجود آید.

کسانی که در مشاغل عادی و روتین کار می کنند احتمالاً تلاش بیشتری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که می توانند در دنیای جدید کار مرتبط داشته باشند. مزیت این است که این به ما فرصت بیشتری می دهد تا بر جنبه های انسانیِ کار مانند ایجاد روابط، خلاقیت، تفکر عمیق و تمرین مهارت هایی مانند همدلی و خودآگاهی تمرکز کنیم. فناوری به ما کمک می کند تا سازمانها را با سازمان یافتگی بیشتری اداره کنیم.

این همچنین به این معنی است که ما باید با استفاده از فناوری هایی مانند ربات ها و هوش مصنوعی در کار خود، که باعث تنش و ترس برای برخی از افراد است، راحت تر باشیم.

 

 

 

کار

بر روی تجربه کاربر تمرکز کنید

پیش بینی شده توسط: ادنی سوزا ، مدرس فرهنگ دیجیتال و تجارت و فناوری ، سخنران و کارآفرین ، برزیل.

مطمئناً کارکردن سرگرم کننده تر خواهد شد و فعالیت های تکراری در زندگی روزمره ما توسط ربات ها و هوش مصنوعی انجام می شود. همچنین دانستن منطق برنامه نویسی به اندازه انگلیسی و ریاضیات مهم خواهد بود.

طراحی تجربه کاربری (UX) بیش از سایر مولفه های فنی یک پروژه مهم خواهد بود تا موفقیت پروژه را در میان مشتریان تضمین کند و همواره مهارت در حل مشکلات و خدمت به مشتریان جزو مزیت های رقابتی همیشگی برای کارهای آینده خواهد بود.

 

 

 

منبع:

همچنین بخوانید: 10 کاربرد IoT در زندگی بشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست