کارت پرینتر لیزری – خرید چاپگر لیزری

folder_openpvc, کارت PVC, کارت پرینتر
commentبدون دیدگاه

کارت پرینتر لیزری یا معمولی؟ اگر در حال خرید پرینتر هستید، احتمالاً در مورد این دو فناوری و مدل های برتر هر یک از این دسته ها تعجب کرده اید. این اساسی ترین و اصلی ترین سوال در خرید پرینتر است، اما تفاوت آنها واقعاً چیست؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم.

اگرچه هر دو فناوری چاپ جایگاه خود را در منازل و ادارات دارند، اما این احتمال وجود دارد که یکی در تأمین و انجام نیازهای شما بهتر از دیگری عمل کند. در مورد چاپگرهای ریبون کارت و لیزری، همه چیز بستگی به کارهایی دارد که می خواهید انجام دهید و اینکه کدام فناوری برای این نیازها مناسب تر است.

 

ریبون کارت پرینترها

 کارت پرینتر PVC از دستگاه‌های پرکاربرد در حوزه‌های مختلف مانند چاپ کارت شناسایی است که تنوع بسیار بالایی دارد. این دستگاه‌ها در مدل‌ها و سبک‌های مختلفی به بازار ارائه شده‌اند که هر کدام از آنها ویژگی‌های به خصوص خود را دارند. نقطه مشترک در همه آنها این است که برای چاپ کارت پی وی سی به کار برده می‌شوند و امکان چاپ انواع کارت‌های هوشمند را دارند.

کارت پرینتر pvc یک نوع پرینتر خاص با قابلیت چاپ بر روی کارت های pvc و کارت های پلاستیکی است که امروزه از آن ها برای چاپ کارت شناسایی و سایر کارت های مشابه آن به کار برده می‌شوند.

کارت‌های PVC به دلیل ماندگاری بالا و قابلیت‌های مختلف طرفداران زیادی دارند و شما می‌توانید نمونه‌های آنها را درکارت پرسنلی، کارت دانشجویی، کارت وفاداری مشتریان، کارت باشگاه، کارت تخفیف، کارت بانکی، کارت های هوشمند، کارت گارانتی، کارت اعتباری، کارت شهربازی و کارت های هوشمند ببینید.

 

کارت پرینتر با فناوری چاپ مستقیم و غیرمستقیم

پرینترهای مستقیم (DTC یا Direct-to-Card) رایج ترین فناوری ای است که توسط کارت پرینتر رومیزی برای انتقال مستقیم تصاویر روی کارت شناسایی پلاستیکی استفاده می شود.

فناوری DTC بصورت مستقیم و به وسیله ی گرما با قرارگرفتن هد دستگاه روی کارت و انتقال اطلاعات بر روی ریبون، تمامی داده ها انتقال پیدا می کند و در نتیجه رنگ از ریبون به یک کارت خالی منتقل می شود. این مدل پرینترها  به سبب محافظت از هد، با کمی فاصله از لبه های کارت، عملیات چاپ صورت می گیرد.

پرینترها با فناوری غیرمستقیم هم به کمک گرما، اطلاعات و داده ها را بر روی ریبون منتقل میکنند و بعد داده ها را به کارت منتقل می کنند. به این صورت که از ریبون و فیلم برای چاپ روی کارت ها استفاده می کنند و زمانی که کارت ها وارد پرینتر می شوند، هد پرینتر با کارت ها تماس پیدا نمی کند. در عوض، جوهر بر روی قسمت پشت یک فیلم شفاف چاپ می شود و سپس فیلم روی کارت ها گذاشته می شود و گرم می شود.

این فرایند اجازه می دهد تا جوهر در تمام سطح کارت چاپ شود، که معمولاً “full bleed” نامیده می شود و چاپ کاملا به صورت لبه به لبه با کارت صورت گرفته و درنتیجه لبه خالی و سفید نمی ماند.

 

کارت پرینتر لیزری

کارت پرینتر لیزری یا حکاکی لیزری

Laser مخفف کلمه ی Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation به معنای تقویت نور توسط تشعشع تحریک شده است. که یک پرتوی باریک از نور را تولید می کند که در آن تمام فوتون های نور دارای طول موج و جهت یکسان هستند، در حالی که امواج نور لیزر همراه با قله های پشت سرهم یا “در فاز” حرکت می کنند.

به همین دلیل است که پرتوهای لیزر بسیار باریک و بسیار روشن هستند و می توانند در یک نقطه بسیار کوچک متمرکز شوند.

وقتی حکاکی لیزری، از طریق پرتوهای خود یک جسم را “علامت گذاری” می کند. این یک فرآیند کربن شدن (کربنیزه شدن) است زیرا پرتوهای لیزر تا سطح گسترش می یابند و هسته مواد را می سوزانند، داده های “علامت گذاری شده” می تواند هر چیزی مانند موارد زیر باشد:

 • متن (حروف عددی و الفبا)
 • گرافیک (آرم، عکس، امضا و غیره)

حکاکی با لیزر یکی از بی نظیرترین روش های فناوری در مدیریت هویت است و بالاترین سطح ضد جعل و تقلب را ارائه  می دهد. از ایم فناوری در کارت پرینتر لیزری استفاده می شود.

این ماده را می توان روی مواد مختلفی اجرا کرد، اما با کارت های ساخته شده از پلی کربنات که حاوی لایه های خاصی از پلی کربنات غنی شده با کربن است، بهترین عملکرد را دارد.

 

 

کارت پرینتر لیزری

  حکاکی با لیزر چگونه است؟

حکاکی با لیزر در کارت پرینتر لیزری زمانی اتفاق می افتد که پرتوی لیزر بخشی از مواد را برداشته و یک علامت حکاکی شده ایجاد می کند، که در زیر سطح کارت قابل مشاهده است.

هنگامی که یک پرتو لیزر به یک کارت پلی کربنات با طراحی خاص اعمال می شود، به لایه خارجی (سطح) شفاف نفوذ می کند و با یک لایه غنی شده با کربن واکنش نشان می دهد.

گرما باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی می شود که اساساً می سوزد یا کربونیزه می شود و درنتیجه یک لکه سیاه دائمی ایجاد می کند که در داخل ماده محبوس می شود.

در واقع، لیزر در زیر سطح می سوزد و متن و تصاویر مورد نظر ایجاد می شود و طی مراحل مکرر لیزر انجام شده و از هسته تا سطح کارت ظاهر می شود. همچنین جلو و پشت کارت را می توان جداگانه حکاکی کرد.

بسته به شدت پرتوی لیزر، می توانیم بیشتر به بدنه کارت نفوذ کنیم و جلوه ها و شدت های مختلف رنگ سیاه را ایجاد کنیم.

 

 

 چرا کارت پرینتر لیزر را انتخاب کنیم؟

حکاکی با لیزر نقش مهمی در شناسایی و امنیت تعیین هویت دارد ، چه در کارت های شناسایی ، کارت های اعتباری یا اسناد حساس ، اما چه چیزی آن را خاص می کند؟

داده های حکاکی شده با لیزر نمی توانند از سند خراشیده شوند ، یا پوست آنها را جدا کنند ، زیرا آنها به یک جز اصلی در ساخت کارت تبدیل می شوند. امکان تغییر یک سند حکاکی شده لیزری معتبر برای استفاده های متقلبانه وجعلی عملاً غیرممکن است.

 • به عنوان محافظت در برابر تغییر و جعل ، دستیابی به معیارهای امنیتی بی نظیر در مقایسه با تصعید رنگ ، انتقال حرارتی رنگی یا جوهر افشان
 • حکاکی با لیزر همچنین ماندگاری بیشتری را برای تصاویر فراهم می کند زیرا تصاویر رنگی با گذشت زمان و از طریق دما و رطوبت به راحتی تخریب می شوند.

 

تفاوت کارت پرینترهای PVC با پرینترهای معمولی

تفاوت های اساسی در مورد پرینترهای معمولی و پرینترهای لیزری در چگونگی چاپ واقعی هر فناوری خلاصه می شود. که این مسئله به نوبه ی خود، در کارهایی که چاپگر انجام خواهد داد مانند چاپ بر روی اسناد و عکس ها و همچنین هزینه های اولیه شما تأثیرگذار خواهد بود.

 

 • چاپگرهای جوهر افشان برای خرید ارزان تر هستند. اما توجه داشته باشید که هزینه های جوهر یا ریبون باعث می شود که پرینترهای جوهر افشان با هزینه بیشتری کار کنند. در مقابل پرینترهای لیزری کمترین هزینه را برای هر کارت دارند، به علاوه تونر در هر کارت فوق العاده ارزان است و مانند کارتریج های قدیمی جوهر خشک نمی شود.

 

 • وقتی نوبت به خرید چاپگر می رسد، هزینه چاپگر عامل مهمی در تصمیم گیری است. مطمئناً ، شما ویژگی های خاصی می خواهید ، اما اغلب بودجه شما تصمیم گیرنده است. قیمت چاپگرهای جوهر افشان بسیار کمتر از چاپگرهای لیزری است زیرا این فناوری کمی پیچیده می باشد و بنابراین ساخت آن هزینه کمتری دارد.

 

 • ریبون کارت ها، با جوهرهای مبتنی بر رنگ و رنگدانه، به خصوص در تصاویر و عکس ها، که احتمالاً شامل سایه های رنگی ظریف هستند، به خوبی در مدیریت رنگ عمل می کنند. اما پرینترهای لیزری همیشه برای کار با چاپ عکس ساخته نمی شوند و در عوض به نقاط نیمه کاره برای ایجاد رنگهای خاص اعتماد می کنند. حتی آن پرینترهای لیزری هم که می توانند از کیفیت رنگ بالاتری برای چاپ عکس استفاده کنند، برای انجام این کار به کاغذ عکس مخصوص چاپگر لیزری نیاز دارند.

 

 • در آخر بدیهی است که اندازه و طرح چاپگرها متفاوت است، اما در کل، چاپگرهای چند منظوره لیزری بزرگتر و سنگین تر از نمونه های جوهر افشان هستند.

 

مدل جدید کارت پرینتر لیزری شرکت متیکا: LCP9660

وقتی امنیت در سازمان شما دارای بالاترین اولویت است، حکاکی های لیزری با استفاده از کارت پرینتر لیزری می توانند به شما آرامش خاطر دهند. به دلیل حکاکی با وضوح بالا (600 تا 1600 dpi ) و قابلیت ادغام بسیاری از ویژگی های امنیتی دیگر، دستگاه های حکاکی لیزری توسط Matica محافظت بی سابقه ای را در برابر مشاجره یا تقلب ایجاد می کنند که جعل را عملاً غیرممکن می سازد.

سیستم شخصی سازی لیزری رنگی  LCP9660شرکت Matica بسیار پیشرفته است. این سیستم شخصی سازی لیزری رنگی کارتهای کاملاً ایمن ، رنگی و شخصی را ارائه می دهد؛ و کارت شخصی ای تولید می کند که به لطف فرآیند لیزر که اطلاعات را در بدنه کارت حک می کند ، دارای یک تصویر برجسته 600dpi و استانداردهای امنیتی تسریع شده می باشد.

از آنجا که محافظت پیشرفته و سرعت برای صدور کارت های شناسایی بسیار امن مانند کارت ملی و گواهینامه رانندگی حیاتی است تولید داخلی و طراحی مدولار LCP9660 بدون آنکه کیفیت و خصوصیات امنیتی را به خطر اندازد باعث کوتاه شدن زمان تولید فرایند شخصی سازی می شود.

در مرحله اول، ماژول چاپ می تواند سطح امنیتی کارت را افزایش دهد. برخی از برجسته ترین ویژگی های عنصر امنیت بصری (VSE) عبارتند از: 

 • متن های ریز در طراحی کارت پنهان است و فقط از طریق ذره بین قابل مشاهده می باشد.
 • چاپ اطلاعات با ریبون ماوراء بنفش به گونه ای که اطلاعات فقط با استفاده از نور UV در معرض دید مقامات قرار می گیرد؛ که هنگام استفاده از ریبون YMCKUv قابل دستیابی است.
 • ریبون امنیتی جدید YMCKSc برای ایجاد یک طرح منحصر به فرد با جوهر بازتابنده متغیر، که باعث افزایش تعداد VSE ها در هر کارت می شود.

در مرحله دوم، واحد لیزر اطلاعات شخصی را در بدن کارت جاسازی می کند که باعث اضافه شدن اقدامات ضد جعلی می شود. این بدان معنا است که هر گونه تلاش برای دستکاری داده ها به طور خودکار منجر به تخریب کل سند می شود.

سیستم LCP9660 بسیار مقیاس پذیر است بنابراین می تواند به نیازهای تولیدی مشتری که در حال تغییر هستند پاسخ دهد و از همه مهمتر اینکه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

در آخر ماژول جدید و نوآورانه لیزر رومیزی MC-LX دارای یک روش انتقال کارت پیچیده است که به کارت اجازه می دهد از همه جهات متمایل شود، بنابراین پرتوی لیزر می تواند به تمام مناطق کارت برسد.

 

همچنین بخوانید: راهنمای انتخاب چاپگر های کارت PVC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست